התקנת קודן לדלת

התקנת קודן לדלת – יגרום לכם רק לתועלת

העולם שלנו הפך ליותר מסוכן, כך שמומלץ למגן את הבית, מה שישמור עליכם ועל בני משפחתכם. ככל שיהיו בבית או בעסק מנגנוני הגנה, כך תהיו שקטים יותר. מדובר למעשה על מערכת נעילה, אשר מקנה לכם ביטחון ושקט נפשי לפני שאתם חושבים על אמצעי מיגון שונים בית , במשרד או בבית העסק, התקינו קודן לדלת, אשר יש בו המון יתרונות. למשל אם שכחתם את המפתח שלכם, תוכלו תמיד באמצעות הקשת הקוד,באמצעות חיישני קרבה או באמצעות טביעת האצבע להיכנס הביתה. חשוב לציין, כי קודן יכול להתאים לכל סוגי הדלתות, מה שיהווה עברכם הקלה.

קודן לדלת
קודן לדלת

אילו קודנים קיימים היום בשוק?

ניתן למצוא כמה סוגים של קודן לדלת כניסה לדוגמא: קודן מכני שהוא קודן שמחובר ללוח מקשים שעליהם ניתן לראות מספרים ואותיות שפה האנגלית. יש להקיש את רצף המספרים אשר בחרתם, כך שניתן יהיה לפתוח את דלת הכניסה. בסוג זה של קודן מכאני, קיים יתרון עצום, משום שאין  צורך לחבר אותו לחשמל וכן, לא ניתן לפרוץ קודן זה בצורה אלקטרונית. קודן ספציפי זה, מתאים במיוחד לאנשים מסורתיים שהם שומרי שבת וחג. עוד קודן נפוץ, הוא קודן טביעת אצבע. כשמו כן הוא,מופעל כאשר טביעת האצבע מוגדרת. הקודן יזהה את טביעת האצבע, ואז הדלת תיפתח. זהו מסוג הקודנים החכמים והמתקדמים ביותר. לרוב, ניתן למצוא קודן הקורא טביעות אצבע במשרדים וחברות.

עוד קודן שהפך לפופולארי, הוא קודן חיישן קרבה. זהו למעשה סוג של מפתח אלקטרוני. קודן זה, מותקן על הדלת עצמה ומגיע עם צ'יפ ייחודי. כאשר הצ'יפ מתקרב, הקודן של דלת הכניסה נפתח אוטומטית. בעצם מדובר על מן סוג של מפח שאינכם תלויים בו, אך אין אף צורך, לחפש אותו בתיק או בכיסכם על מנת להוציא אותו, מה שמפחית את האופציה שהצ'יפ יאבד. בעלי חברות ומשרדים יתקינו קודן למשרד, כאשר הקודן המומלץ ביותר הוא מסו Door access code, זהו הקודן היעיל ביותר עבור  חברו ומשרדים גדולים, אשר בהם מועסקים הרבה עובדים, או שחולפים בהם אנשים רבים במשך כל יום. זו הסיבה, כי חברות רבות שיש להן הרבה עובדים מעדיפים אמצעי מיגון יעיל זה. חשוב לציין, כי קודן זה, מתאים לעד כ-1000 איש. 

קודן לדלת
קודן

הקודנים הנפוצים ביותר היום בשוק

הביטחון האישי ושמירה על הרכוש, הפך להיות עניין שבשגרה. רבים מעוניינים לשמור על הרכוש וחפצים יקרי ערך, וכמובן ל בני הבית.היום,כבר אפשר למצוא סוגים רבים של קודנים והטכנולוגיה אינה מפסיקה להפתיע. ישנם סוגים נוספים של קודן לדלת, למשל קודן לאינטרקום אשר מיועד לאינטרקום בבנייני מגורים, או משרדים. אפשר למצוא קודנים לאינטרקום שאף מחוברים למצלמה. גם קודן לשער בבתים הפרטיים או בווילות. קודן זה מוגן נגד מים והוא אף מואר. הקודן לשער, בנוי  לסוגי האקלים השונים. הקודן מואר, כך שניתן לראות את המספרים בחושך, וכן, ימים חורפיים, כאשר אין שמש. קיימים דגמים של קודנים שהם משולבים והכוונה היא, לכל ארבעת סוגי הקודנים.  

ישנם קריטריונים שהקודן אמור לעמוד בהם, על הקודן להיות תוצרת כחול לבן, כך שתוכלו להיות בטוחים, שתוכלו לקבל שירות, חלקים ואחריות של היצרן. כמו כן,התקנת קודן חייבת להתבצע מטעם החברה עצמה. חברה אמינה שמייצרת ומתקינה קודנים, יהיה לה טכנאי גיבוי וכן, שירות תמיכה טלפוני, כך שאם אתם נתקלים באי איזו שהיא בעיה, הטכנאי ידריך אתכם. יש לדעת, כי בקודן איכותי, חייב להימצא קודן הידראולי, כך שהמנעולן אשר התקין עבורכם את הקודן, יווסת את הסוגר ההידראולי, כך שהדלת לא תיסגר בטריקה חזקה, דבר שעשוי לפגוע בקודן עצמו.

כיצד תדעו כי בחרתם בקודן הטוב והאמין ביותר?

אם אתם מעוניינים להתקין קודן לבית לעסק או למשרד,ישנם כמה דברים חשובים שעליכם לתת עליהם את תשומת ליבכם. לדוגמא, מיקומו של הקודן. למיקום יש משמעות מכרעת, כך שאם מדובר על דלת שנמצאת במקום חיצוני, כך שיש לקחת בחשבון, שהקודן יצטרך להיות עמיד בפני נזקי מזג האוויר. כאשר מדובר בקודן אשר יותקן באזור פנימי, אין מה להתחשב בנזקי מזג האוויר. לפני שתחליטו על התקנה של קודן, מומלץ כי תחפשו את כל הפרטים לגבי הקודנים הקיימים בשוק, מחיר הקודן הרצוי לכם וכן, מחיר ההתקנה. יש לוודא גם לגבי תקופת האחריות, שירותי תיקונים, תמיכה טכנית באמצעות הטלפון ועוד.

קיים עוד פרט חשוב, בכל מה שקשור אל התקנת קודן לדלת כניסה, מומלץ, כי  תתקינו קודן מואר, כך שניתן יהיה לראות את הקודן גם בחושך.ישנם קודנים שהם שקועים בקיר, קודנים אלה, נחשבים לבטוחים יותר. מדובר על  מראה אסתטי, אבל קחו בחשבון שהוא יקר יותר. אם תתקינו קודן שקוע בקיר, בעת הבנייה, העבודה לא תתייקר ואתם תקבלו את התוצאה הטובה ביותר. מומלץ תמיד להתייעץ לפני בחירת הקודן עם חברה וותיקה ומקצועית שיש עליה המון המלצות מאנשים שאתם מכירים, או מפורומים הקשורים לנושא.

כיצד מתבצעת התקנת הקודן?

חשוב לציין, כי התקנת קודן חייבת להתבצע  ע"י מנעולן מורשה או חברה מוכרת כמו  חברת סיקרט מערכות, אשר מתמחה מזה 15 שנים בהתקנה ושיווק של קודנים. שירותי ההתקנה הם מהמקצועיים ביותר, תוך שימוש בציוד חדיש ובטכנולוגיה מהמתקדמות ביותר. החברה מתקינה את כל סוגי הקודנים, מעניקה שירות ואחריות על כל ההתקנות שהיא מבצעת עבור לקוחותיה. נציג מטעם החברה, ייעץ לכם לגבי סוגי הקודנים שיתאימו  לכם,מבחינת הצורך, המבנה ועוד.

חשוב לדעת, כי במידה והוחלט על  התקנת קודן לדלת כניסה, המופעל באמצעות חיישני תנועה, אשר מחליפים את הקוד, עליכם לקבל כרטיסי זיהוי או צ'יפים שיתאימו לסוג קודן זה. וכן,התקנה של קודן חיישני תנועה, תהיה מורכבת יותר.ההמלצה של חברת סיקרט מערכות, למי שמעוניין בקודן טביעת אצבע היא, לבחור קודן עם מנגנון משולב. הסיבה היא, בעיות טכניות אשר עשויות לצוץ בגלל לכלוך, מים וכדומה, כך שבמידה וקיימת תקלה בקריאת טביעת האצבע, ניתן יהיה להשתמש באמצעי נוסף לפתיחת הדלת. ככל שתגנו יותר על עצמכם , על בני הבית ועל הרכוש שלכם, תצאו נשכרים תבינו כי השקעה חכמה זו, נועדה לטווח הארוך והיא תהיה בסופו של דבר להוצאה המשתלמת ביותר.הוצאה זו, תהיה גם הוצאה מוכרת לבעלי חברות ועסקים והיא תתגמד, לעומת הנזק שעשוי להיגרם לכם, לולא לא הייתם מקינים קודן. 

שלבי התקנת קודן

אם אתם מעוניינים לדעת כמה זמן אורכת התקנת קודן, קחו בחשבון שהיא עשויה לערוך כ-3 שעת. הכול תלוי בתשתית הקיימת, סוג הקודן שאותו אתם מעוניינים להתקין. ראשית, המנעולן, יצטרך למשוך קו מנקודת החשמל הקרובה למיקום הקודן ואז הוא אף יתקין ספק כוח שלב הבא של ההתקנה, יש להתקין את הרכיביים השייכים למערכת הנעילה של הדלת, אם מנעול חשמלי או  נעילה אלקטרומגנטית. לרוב מנעולן מקצועי, ידאג כי ההתקנה אף תהיה אסתטית, כך שניתן יהיה להסתיר את חוטי החשמל, אם באמצעות חציבת תעלות בקיר, או באמצעות תעלות. כמובן, כי העלות תהיה בהתאם, היות ומדובר בעבודה נוספת.

הקריטריונים בבחירת קודן איכותי

האיכות של הקודן תלויה בכמה גורמים, למשל חברה מוכרת, חומר הגלם, סוג הקודן, אם הוא טוב בתור קודן לבית, לבניין מגורים, למשרד או לעסק. כל הנתונים הללו, מהווים נדבך חשוב בבחירה הנכונה של הקודן. לדוגמא, קודנים שעשויים מפלסטיק, נחשבים לפשוטים ביותר לעומת קודנים המיוצרים ממתכת איכותית. גם עוביו של הקודן חשוב לא פחות. יש לשים לב גם להפעלה, לשכלולים שנעשו לפי הטכנולוגיה המתקדמת ביותר. ישנם קודנים שמעוצבים בסגנון יוקרתי, ויש כאלה שעמידים גם בפני מים, מה שגורם להם לעמידות גם בתנאים של גשם ולחות גבוהה, אשר מאופיינת ברוב האזורים בארץ.

בחירת קודן לדלת כניסה עשויה להיות פשוטה לכאורה, כי רוב הקודנים נראים די דומה, אך ישנם כאלה שהם משוכללים יותר, או שמשלבים כמה אופציות. הכול תלוי במבנה, במטרה שלכם ועוד. לכן, יש להתייעץ עם מנעולן מקצועי שמתמחה בהתקנה של קודנים מתקדמים. הנציג יגיע אליכם למבנה, ויוכל להציע לכם את האופציות הטובות והמתאימות ביותר. אנו מכירים את הקודן מבנייני המגורים בכל בניין כזה היום, יש קודם שהוא פותח את מערכת האינטרקום בלובי של הבניין. בזמנו היינו צריכים מפתח גם לדלת הכניסה של בניין המגורים, היום הכול כבר נעשה בלחיצת כמה כפתורים, כך שאין  בעיה עם מפתח שאובד, מנעול תקול וכדומה. כל אלה כבר הפכו לנחלת העבר.

קודן שמספק נתוני כניסה ויציאה לביטחון שלך

מי שמעוניין בביצוע של התקנת קודן למשרד או לבית העסק, אפשר להתקין קודן אשר מחובר למערכת בקרת הכניסה.האופציה הזאת, מיועדת למקומות רגישים, או בתי עסק שיש בהם סחורה יקרה. כמו כן, אם אתם מעוניינים לתת גישה לעובדים שלכם, או שיש ברצונכם להגביל אותם לאזורים מסוימים בבית העסק או במשרד, ישנם קודנים שונים לדלתות מסוימות. למשל, אם אתם לא מעוניינים שהעובדים ייכנסו לחדר המנהל, או לחדרי הישיבות, תוכלו לשמור את הקוד רק למי שכן תרשו להיכנס לחדרים אלה. אם יש לכם הרבה דלתות ויש בהם הרבה קודנים, וקשה לכם לזכור את כל הסיסמאות, ניתן יהיה לתת לעובדים מסוימים מפתחות מגנטיים שמיועדים לדלתות שהם כן יורשו להיכנס.  

רבים בוחרים בגלל הסיבות הללו שהזכרתי, קודנים שעובדים על טביעת אצבע, מה שיוכל לגרום לכם להיות שקטים יותר, כאשר הטמעתם במאגר של הקודנים השונים, את טביעת האצבעות של העובדים שרשאים להיכנס לאזורים מסוימים בבית העסק או בחברה שאותה אתם מנהלים.מה שעליכם לעשות לאחר התקנת קודן בדלתות השונות, עליכם לקבל הדרכה מלאה. תוכלו ללמוד בקלות, כיצד ניתן לתכנת את הקודן, להוסיף סיסמאות ואף אם תהיו מעוניינים למחוק סיסמא קודמת ולהטמיע בקודן סיסמא חדשה, לא תהיה לכם בעיה.  אם תיתקלו בבעיה בהתחלה (מה שקורה להרבה) תוכלו תמיד להתקשר לחברה שהתקינה עבורכם את הקודן ולקבל הסבר מדויק להפעלת הקודן.

קודן לדלת
קודן לדלת

קודן עם טביעת אצבע- יעיל לשמירה וביטחון על הילדים

ישנן משפחות צעירות עם ילדים קטנים, כאשר ההורים נמצאים רוב היום בעבודה, הם דואגים לשלום ילדיהם. ישנם פתרונות פתיחה ונעילה חכמים כגון קודן לדלת כניסה שקורא את טביעת האצבע של הילדים. היום לא קוראים לילדים אלה "ילדי המפתח" כפי שהיה נהוג לפני כמה שנים. הילדים פשוט מגיעים לביתם מבית הספר, לוחצים באמצעות האצבע שלהם, כאשר טביעת האצבע שמורה במערכת של הקודן ונכנסים לביתם. הקודן מתפקד ממש כמו אבטחה צמודה לילדיכם ומי שמעוניין להגיע לביתכם, כאשר אינכם נמצאים, ניתן לחבר מסך פנימי, כך שהילדים יוכלו לזהות את  מי שמעוניין להגיע אליכם.

הטכנולוגיה בכול הקשור למערכות אבטחה לבית, מתקדמת בצעדי ענק. למשל, אפשר להזין את הקוד של קודן לדלת לתוך האפליקציה בטלפון החכם שלכם. כמו כן, קודנים שנפתחים באמצעות טביעת אצבע, לא ניתן לזייף את טביעת האצבע ולכן, אי אפשר יהיה לבצע פריצה. למעשה, מדובר במערכת חכמה ששומרת על הביטחון של כל בני הבית. זוהי מערכת חכמה, אשר אומצה בהמון בתי אב בארץ, בעסקים רבים, בחברות ומשרדים ומי שהתקין קודנים משוכללים נהנה  משקט נפשי.

ביתכם הוא מבצרכם – שימרו עליו באמצעות קודנים חכמים

בביתנו יש רכוש ומוצרים יקרים, יש לשמור עליהם היטב, במיוחד כאשר אנו שומעים על פריצות כמעט בכל אזורי הארץ. אם יש לכם כספת, לא תפתחו אותה באמצעות סיסמא? כך גם לגבי ביתכם הפרטי, בית העסק או המשרד שלכם. תוכלו להיות בטוחים יותר אם תתקינו קודן חכם ולבצע התקנת קודן רק באמצעות מנעולן מורשה מחברת סיקריט מערכות, הקיימת למעלה מ-10 שנים. בחירה בחברת סיקריט מערכות מקנה לכם המון יתרונות, כמו שירות תיקונים, החלפת קוד קיים, או איפוס של הקוד הקיים. ישנם כאלה ששכחו את הקוד או יש המעוניינים לשנות אותו. במקרה זה, לחברת סיקריט מערכות, יש את האופציה היעילה והזולה ביותר, כמו החלפה ראש בראש, כאשר התשתית כבר קיימת, כמו מנעול חשמלי או אלקטרומגנטי כך שהמחיר יהיה זול באופן משמעותי.

כמה עולה אצלנו רכישה והתקנת קודנים?

למעשה טווח המחירים של  התקנת קודנים, עשוי להתחיל מ- 350 ₪ ועד לסכום של 2,000 ₪.  המחיר כולל התקנה ואנו מעניקים אחריות לשנה. חשוב לציין, כי קודן לדלת כניסה יהיה קל יותר להתקנה ומחירו יהיה זול יותר, מאשר מערכת קודנים יקרה ועוצמתית למשרדים או בתי עסק גדולים. לסיכום – מנעולי קודן לדלתות עשויים הגיע בגדלים שונים וזה כמובן משפיע על מחיר התקנת קודן ומחיר ההתקנה. עליכם לקבל הצעת מחיר וכן ייעוץ מקדים לגבי מנגנוני הנעילה שיתאימו עבורכם בדרך זו, תוכלו להשוות מחירים אבל מהר מאוד תגיעו למסקנה כי ההחלטה הכי נכונה, היא רכישת קודנים מחברה וותיקה ומוכרת כמו סיקריט מערכות המציעה את כול סוגי הקודנים, השירות, והתקנה תחת קורת גג אחת..

כמה עולה התקנת קודן לדלת?

טווח המחירים של  התקנת קודנים, עשוי להתחיל מ- 350 ₪ ועד לסכום של 2,000 ₪ .

איזה סוגי קודנים יש לכם?

יש לנו קודנים עם קוד, צ'יפ קורא קירבה, טביעת אצבע ואפליקציה לפתיחה מרחוק וניהול משתמשים.

כמה זמן לוקחת התקנת קודן?

זה משתנה בין דלת לדלת אבל בעיקרון עד שלוש שעות זה הממוצע.

כמה זמן אחריות מקבלים על הקודן?

בדרך כלל בין שנה לשנתיים.

האם הקודנים מתאימים גם לתנאי חוץ כמו גשם?

כן, יש קודנים שמתאימים לתנאי חוץ ויש קודנים שמתאימים לתנאי פנים.


פגישת ייעוץ ללא עלות

סיקרט מערכות אבטחה - החברה המובילה והמקצועית בארץ להתקנת מצלמות אבטחה, אזעקות וקודנים.

או השאירו פרטים כאן בתיבה ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם

יולי חם בסיקרט מערכות - קבלו קצת ממבצעי החודש שלנו!

Scroll to Top

קבלו שיחת ייעוץ חינם

השאירו פרטים כאן ונדבר בקרוב

דילוג לתוכן